KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046193
nr 1404 6193
Almar Bech
(1876-1950), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, 58x65, yttermått inklusive ram: 73x79 cm
Almar Bech, svensk målare född 1876 i Köpenhamn, död 1950 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:45:31
21/6 17:13:52
Almar Bech
Läs mer om Almar Bech